AOK-Έβρος Σουφλίου:1-0...Νίκησε άνετα παρά το φτωχό σκορ

12046786 540715036094775 4566784972853145575 nΜε νίκη ξεκίνησε η ομάδα μας τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής για την περίοδο 2015-16. Οι παίκτες του Κ.Ανυφαντάκη ήταν κυρίαρχοι της αναμέτρησης με αρκετές ευκαιρίες να βάλουν περισσότερα γκολ και να καθαρίσουν τον αγώνα από νωρίς,τελικά πήραν το τρίποντο από το πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Αλέξη Μπρατσιάνι μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γρ.Παπαδόπουλου και κεφαλιά πάσα του Καζάκη στο 41' ενώ 2' αργότερα είχε και δοκάρι με τον Δουμάνη. Στο δεύτερο μέρος ο Α.Ο.Κ. συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και έχασε ακόμα δύο κλασσικές ευκαιρίες με τους Παππά και Καζάκη να μην καταφέρνουν να βρουν δίχτυα. Επαγγελματική νίκη για την ομάδα μας που έχει ρεπό την 2η αγωνιστική και ξεκινάει την προετοιμασία του για το μεγάλο ντέρμπι με τον Άρη στις 11/10.
Παράλληλα πριν την έναρξη του αγώνα κυκλοφόρησε στις εξέδρες το περιοδικό ''ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΟΚ'' το οποίο ενημερώνει τους φιλάθλους για όλες της δραστηριότητες των τμημάτων του Α.Ο.Κ. Ενώ στο ημίχρονο η Διοικούσα Επιτροπή Α.Ο.Κ. τίμησε όλους τους αθλητές των συλλόγων κλασσικού αθλητισμού της Καβάλας που έχουν διακρίσεις: τους αθλητές του Ο.Κ.Α.Κ. Σοφία Ιωσηφίδου, Ανατολή Μιχαϊλίδου,Γιώργος Λιούμπας, Μαρία Ζαχαρούδη,  την ομάδα 4Χ80 του Ο.Κ.Α.Κ. Βασιλοπούλου Αντωνία, Δελή Ελένη, Παρασκευή Στέκα Ανατολή Μιχαϊλίδου. Τον αθλητή του Α.Ο.Κ. Αλέξανδρο Αθανασίου. Καθώς και τις αθλήτριες του Ο.Κ.Α.ΦΙΛΙΠΠΟΣ  Γκρούνοβα Ντένιτσα και Δέσποινα Παντέζου

Φωτογραφίες: Λάσκαρης Τσούτσας

ΚΑΒΑΛΑ (Ανυφαντάκης): Αθανασίου, Μπαντάνης, Μαργαρίτης, Λιόλιος, Δέντσας, Γρ. Παπαδόπουλος, Παππάς, Μπάτζιος, Μπρατσιάνι (83' Αμβρ. Παπαδόπουλος), Δουμάνης (65' Κανούλας), Καζάκης (77'Πτηνόπουλος)
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Χρυσοστομίδης): Θυμνιανίδης, Μπάμνιος, Λειβαδιώτης, Φραγκούλης, Χατζάκος (76` Λίτσιος) , Χιζανασβίλι, Κάρεν, Ευφραιμίδης (53` Δραγανίδης) , Λίτσκας, Μέρτικας (51 Εμρέ), Ζιγκερίδης

11987212 540716282761317 3230310302540214263 n 12046635 540714932761452 6848032980468157791 n 11062334 540716279427984 4757843238161701626 n

Α.Ο.Καβάλα - Δ.Δράμας:4-0... Άνετη νίκη από τα...αποδυτήρια

A.O.KABAΛΑ-Δ.ΔΡΑΜΑΣ:4-0...Κρατούσε το καλό για το τέλος ο ΑΟΚ που σήμερα μετέτρεψε σε περίπατο το κατά τ'άλλα ντέρμπι με...

Δημοσιεύτηκε από A.O.Kαβάλα στις Κυριακή, 20 Δεκεμβρίου 2015

Α.Ο.Καβάλα - Κοζάνη: 2-0...Έβαλε 2, έχασε άλλα 3

LASKARIS KABALAVSKOZANI025 resizeΤην τρίτη συνεχόμενη νίκη τους πέτυχαν οι παίκτες του Κ.Ανυφαντάκη κόντρα στην Κοζάνη που με μαζική άμυνα προσπάθησε να κρατήσει το μηδέν. Η ομάδα μας έχοντας σε καλή μερα τους περισσότερους παίκτες της και παρά τις απουσιες των Καζάκη,Μπρατσιάνι,Παππά, έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο και δεν δυσκολεύτηκε να ξεκλειδώσει την άμυνα των φιλοξενουμένων, όταν στο 17ο λεπτό ο Παπαδόπουλος με εξαιρετική μπαλιά έβγαλε μόνο τον Δουμάνη που έγραψε το 1-0. Από κει και μετά η διαδικασία έγινε πιο εύκολη για την Καβάλα που έχασε ουκ ολίγες ευκαιρίες για ευρύ σκορ (είχε και 2 δοκάρια), με το 2ο γκολ τελικά να έρχεται στο 49' με σκόρερ τον Παληγεώργο.
ΑΟΚ: Αθανασίου, Σταματόπουλος, Μαργαρίτης, Λιόλιος, Δέντσας, Παληγεώργος, Παπαδόπουλος (73' Ασημάκης), Μπάτζιος, Πτηνόπουλος, Δουμάνης (78'Μπαντάνης), Κανούλας (65' Μπλιός).
Κοζάνη: Νομικός, Ηλίας, Τραυλός, Μπιμπίρης, Αλιατίδης, Τσικόπουλος, Χαματάι, Τάχιας, Πασχάλης, Πετράκος, Δούμας.