Αετός Αρριανών-AOK:2-4...Με τέσσερα γκολ πέτυχε τον άθλο της παραμονής

arriana-aokΧωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, ο ΑΟΚ πήρε το διπλό μέσα στα Αρριανά και σφράγισε την παραμονή του στην Δ'Εθνική για την φετινή περίοδο που ως γνωστόν ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς και με πολλές αντιξοότητες. Από την αρχή του αγώνα, οι ποδοσφαιριστές μας είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και αν δεν χαλάρωναν στο πρώτο μισό του δευτέρου ημιχρόνου τότε το σκορ θα ήταν ακόμα μεγαλύτερο, έχοντας και σε μεγάλη μέρα τον Παυλή. Ο τελευταίος ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό όταν ο Προβατίδης έβγαλε τη σέντρα κι αυτός με ωραία κεφαλιά έστειλε την arriana-aok1μπάλα στα δίχτυα του Ταμπριγάν ενώ στο 40 λεπτό ήταν η σειρά του Μαυροβασίλη να σκοράρει με ωραίο σουτ από έξω από την περιοχή που κρέμασε τον πορτιέρο των γηπεδούχων. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του κέντρου, πίεσαν και στην πρώτη τους ευκαιρία έκαναν το 1-2 (54') με τον Εμρέ ενώ στο 66ο λεπτό ο διαιτητής Λιαχούδης είδε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ελευθεριάδη, με αποτέλεσμα ο ΑΟΚ να δεχθεί την ισοφάριση. Μετά από αυτό, οι παίκτες μας ανέβασαν την απόδοση τους και με 2 γκολ του Παυλή στο 73' (δυνατό σουτ) και στο 84' (κεφαλιά στο αριστερό παραθυράκι) πήραν τους 3 βαθμούς της νίκης.
Αετός Αρριανών: Ταμπριγάν, Μεμέτ (58ο Αγγελακάκης), Κουράκ, Σερίφογλου, Παναγιωτόπουλος, Ντελί, Εμρέ (80ο Αλί Χασάν), Μισιρλί Οκάν, Μισιρλί Γιοχάν, Χασιώτης, Κιουτσούκ (70ο Θεοδωράκης).
ΑΟΚαβάλα: Αποστολίδης, Καζαντζίδης, Σεφερίδης, Ελευθεριάδης (71ο Κάργας), Προβατίδης, Μαυροβασίλης, Γαβριηλίδης, Βαφέας (65ο Κυγάης), Βλάχος, Κάπατζης (65ο Παπαδόπουλος), Παυλής.